تبلیغات
یاران منتقم - محفل رقص زنانه با حضور نماینده نشر ضدانقلاب!
این خبر کوتاه را بخوانید: «نمایش پایکوبان با کارگردانی فرازنه کابلی و حضور ویژه مهشاد مخبری در تالار وحدت تهران برگزار می شود. 

محفل رقص زنانه با حضور نماینده نشر ضدانقلاب!

هزینه بلیط این نمایش موزون یک میلیون ریال است.»به نظر می رسد این خبر چندان چیز خاصی نداشته باشد یک نمایش برگزار می شود، نمایشی که طراحی حرکات موزون(!) آن را فرزانه کابلی بر عهده دارد، قیمت گزافی برای تماشای آن باید پرداخت، یکصدهزار تومان. ولی نکته این خبر چیز دیگری است، مهمان ویژه ای به نام "مهشاد مخبری"در سال 2012 انتشاراتی در شهر پاریس فرانسه تاسیس شد که نام خود را "ناکجا" گذاشت. نشری فارسی که از طریق سایت خود اقدام به فروش کتب مختلف می کرد؛ جامعه اصلی مخاطبین آن هم فارسی زبانان به ویژه ایرانی ها بود.ناکجا در تعریف خود این گونه بیان می دارد که « ناکجا خود را به اصل بنیادینِ آزادی انتشارات وفادار میداند و در این راستا پذیرای هیچ محدودیت ویژه ای نیست. 


یگانه معیار ما در انتخاب آثار، کیفیت آنهاست و با هیچکدام از معیارهای کاذبی که ممکن است در هر جای دیگر مرسوم باشند سازگار نخواهیم بود»تعبیر دیگر این عبارت آن است که این انتشارات قائل به چارچوب محتوایی خاصی برای خود نیست، ممیزی ها را قبول ندارد و سعی می کند کتاب ها را حتی غیرمجاز و غیرقانونی توزیع کند. در واقع "ناکجا" یکی از حلقه هایی است که درصدد شکستن خطوط قرمز و عبور از ممیزی هایی است که جمهوری اسلامی برای چاپ آثار مکتوب ترسیم کرده است.از "آبی گرمترین رنگ است" که در مورد همجنس بازی دو زن جوان است می توان به عنوان یکی از کتب چاپ شده توسط این انتشارات نام برد.یک انتشارات غیرمجاز چگونه در ایران می تواند به این صراحت فعالیت کند؟ نمی دانیم! چطور نماینده این انتشارات ضدانقلابی صراحتا به عنوان مهمان یک برنامه دعوت می شود؟ آن را هم نمی دانیم! شاید بد نباشد این سوالات را از مسئولانی بپرسیم که مشخص نیست به کجا و یا بهتر بگوییم "ناکجا" می روند.


تاریخ : یکشنبه 4 مرداد 1394 | 09:59 ب.ظ | نویسنده : *دانشجو * | نظرات